Kebabinės darbuotojas masturbavosi 2 metus ir baigdavo į padažą

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Šiomis dienomis jau būtų pakankamai sunku surasti jaunimo neišbandžiusio kebabų. O ar bandėte pasigaminti patys? Pats gaminimo procesas yra labai įdomus, o ir rezultate valgant savo gamintus naminius kebabus esi užtikrintas, jog tai, ką valgai yra gaminta naudojant šviežius produktus, su meile ir tai neabejotinai yra vieni iš skaniausių ragautų kebabų.

Įdomūs faktai:
Kebabo pavadinimas kildinamas iš arabų kalbos žodžio „kabab“. Iš pradžių kebabas reiškė tiesiog keptą mėsą, o mūsų dienomis tai jau patiekalas tapęs greito maisto imperijos dalimi. Kebabai, nors ir vadinami kitaip, buvo žinomi vietos tautoms nuo seniausių laikų, ir įvairūs šaltiniai patvirtina tai: Senovės graikų autoriai aprašo karius, kepančius kebabo tipo valgius, taip pat kebabo gamyba vaizduojama Bizantijos freskose. Brangiausio pasaulyje kebabo kaina – 2879 litai.

Mes gaminome su draugų kompanija, viso 6 žmonėms, todėl ir žemiau pateiktos proporcijos yra pateiktos tokiam kiekiui žmonių 🙂 Neskaičiuojant jau turėtų reikalingų produktų, didelis, sultingas kebabas žmogui kainavo apie 10Lt. Naminius kebabus puikiai tinka ruošti kokį vakarą susirinkus gausiai draugų kompanijai, nes pats gaminimo procesas užtruks apie 3 valandas, o su kompanija ir greičiau, ir linksmiau!

LAVAŠAS

Prireiks:
1. 3 stiklinių miltų (eigoje prireiks ir daugiau)
2. Stiklinės vandens
3. 15g. mielių
4. 1 arbatinio šaukštelio cukraus
5. 1 arbatinio šaukštelio druskos
6. 2 sudrėkintų rankšluosčių
7. Kepimo popieriaus


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai